Эрхэм зорилго:  "Үндэсний стандарт болон олон улсын чиг хандлагад нийцүүлэн, мэргэжилтэнд тавигдах өнөөгийн болон ирээдүйн хэрэгцээ шаардлагыг хангахуйц боловсролын үйлчилгээ үзүүлэхэд оршино."    Алсын хараа:  Олон Улсын жишигт хүрсэн Их сургууль болох.   Уриа: Мэдлэгээр баялгийг бүтээнэ.    Үнэт зүйлс: Чанартай сургалт Чадварлаг мэргэжилтэн Ёс зүй,хариуцлага Оюунлаг,хүнлэг,нэгдмэл байдал.

2010- оны төгсөгчид

2010 оны 4 жилийн НББ ангийн төгсөгчид

 

1          Дашбаатар Азжаргал

2          Мөнгөндөш Азжаргал

3          Минжүүрюндэн Алтантуяа

4          Ганхүү Батцэцэг

5          Хүрлээ Даваадулам

6          Ганбаатар Золжаргал

7          Шарав Золбоо

8          Ганболд Наранцэцэг

9          Цоодол Наябаяр

10        Хүрэлцоож Номинсувд

11        Мэндбаяр Мөнхтөр

12        Бат-Очир Отгонжаргал

13        Цэрэнхүү Отгонбаяр

14        Ширмэн Отгонбаатар

15        Алтангэрэл Чанцалдулам

16        Гомбосүрэн Туяагэрэл

17        Ганбаатар Түмэнцэцэг

18        Бямбажав Энхжаргал

19        Ганбат Тэмүүжин

20        Лхагвадорж Эрдэнэбадрах

21        Баярдэлгэр Баттүвшин

22        Хүдгээ Бадамцэцэг

23        Цэдэнбалжир Баярмаа

24        Үржинбадам Батбаяр

25        Төөрүүл Бямбасүрэн

26        Дашчирэв Даваадорж

27        Хишигбат Заяаболд

28        Дүвчин Мягмар

29        Самбаллхүндэв Наранцэцэг

30        Улаанхүү Одонцэцэг

31        Чинцэцэг Оюунтуяа

32        Бат-Эрдэнэ Сайнболд

33        Алтаншагай Солонго

34        Магсаржав Хүдэрчулуун

35        Тогтох Уранцэцэг

36        Пүрэв Ундрахчимэг

37        Ганбаатар Цээсүрэн

38        Түмэн-Эрдэнэ Эрдэнэжаргал

39        Батмөнх Баатарцогт

40        Батаахүү Батцэцэг

41        Долгоржав Батцэцэг

42        Халзан Баярмаа

43        Раднаабазар Баярцогт

44        Энхбаяр Булган

45        Гомбодорж Должинсүрэн

46        Баатар Жаргал

47        Эрдэнэбаатар Мөнхгэрэл

48        Батсүх Мөнхжаргал

49        Сэтэв Мөнхням

50        Ширмэн-Од Мөнхцэцэг

51        Нарангэрэл Цэцгээ

52        Бадрах Сумъяа

53        Давааням Халиунаа

54        Болдбаатар Энхболд

55        Ганзориг Батцэцэг

56        Эрдэнэ-Очир Баярцэцэг

57        Жамбалдорж Гантулга

58        Бямбадорж Жавзандулам

59        Партизан Ичинхорлоо

60        Жаргалсайхан Марал-Эрдэнэ

61        Ганхуяг Мөнгөнчимэг

62        Бямбаа Мөнхзаяа

63        Наранбаатар Мөнхцолмон

64        Баатар Оюунбат

65        Нэргүй Оюунзул

66        Майсайхан Тайван

67        Мягмарсүрэн Уянга

68        Нансал Халиун

69        Ганхуяг Хүрэлсүх

70        Дөлбадрах Энхбаясгалан

71        Ганболд Эрдэнэбаяр

72        Сүхбаатар Ундрал

73        Ёндонпил Уянгаа

74        Батдорж Цацрал

75        Зинамядар Төгсжаргал

76        Түмэнжаргал Цэрэнчимэд

77        Гэрэлтуяа Сэргэлэн

78        Очир Баярхүү

79        Ванданмагсар Золзаяа

80        Нямдэлгэр Хүрэлбаатар

 

 2010 оны 4 жилийн Татварын эдийн засаг, НББангийн төгсөгчид

 

1          Баатар Алтантуяа

2          Цогтбаатар Алтантогос

3          Пүрэвдагва Баасансүрэн

4          Баяраа Батчимэг

5          Цэнд Билгүүн

6          Цэдэв Дашцогзол

7          Нямсүрэн Дэнсмаа

8          Ганболд Мөнхзаяа

9          Санги Нансалмаа

10        Батжаргал Наранцацрал

11        Гансүх Отгонбаатар

12        Зоригт Уранбилэг

13        Цэвэгжав Отгончимэг

14        Галбаатар Пүрэвсүрэн

15        Маш-Эрдэнэ Солонго

16        Бэхбат Уянга

17        Сандагсүрэн Эрдэнэцэцэг

18        Цагаанбанди Энх-Оюун

19        Батсайхан Алтантуяа

20        Зоригтбаатар Батзаяа

21        Батбазар Батцоож

22        Санжмятав Батцэрэн

23        Насанбат Булганцэцэг

24        Жамбалдорж Ванчин-Очир

25        Мөнхбат Ганзаяа

26        Энхтөр Гантулга

27        Атархуягт Золбоо

28        Нүрзэд Зэнэмядраа

29        Бат-Өлзий Отгонбаяр

30        Батдэлгэр Оюунгэрэл

31        Лхагва Өгөөмөр

32        Болд Тогтох

33        Баттогтох Цацрал

34        Мандах Чанцалдулам

35        Надмидцэдэн Чимэдрэгзэн

36        Сэрээдорж Шижиртуяа

 

2010 оны 4 жилийн Банкны эдийн засаг, НББангийн төгсөгчид

 

1          Батсайхан Бадамцэцэг

2          Жаргалсайхан Баттөгс

3          Сүхбаатар Ганбаасан

4          Ганхүү Даваасүрэн

5          Оросоо Дариймаа

6          Чүлтэмсүрэн Жаргалзаяа

7          Пүрэвжал Мөнхзул

8          Байнахүү Номин

9          Бадамдорж Отгонтуул

10        Амгалан Одончимэг

11        Баттөмөр Оюунбат

12        Алтангэрэл Халиунаа

13        Хишигтогтох Хандсүрэн

14        Даваасүрэн Ундармаа

15        Пунцаг Цэнджав

16        Батсүх Энхцэцэг

17        Энхбаатар Энхсайхан

18        Бямбасүрэн Батцэцэг

19        Батмагнай Батлхам

20        Энхболор Бямбадулам

21        Гансүх Гангаа

22        Сайнбаяр Золзаяа

23        Содномпил Мандхай

24        Дамдинсүрэн Мөнхтуяа

25        Сүрэнжав Отгончимэг

26        Баасандорж Оюунбаатар

27        Ядмаа Халиун

28        Ховдахан Харлыгаш

29        Гомбосүрэн Цэцэгмаа

30        Дэмбэрэл Шүрээ

31        Намсрайжав Энхчимэг

32        Мөнхбат Энхзаяа

33        Бат-Эрдэнэ Азжаргал

34        Энхбаатар Энхсоёмбо

 

2010 оны 4 жилийн НББ, мэдээллийн системээр гүнзгий ангийн төгсөгчид

 

1.         Ганбат Авирмэд

2.         ГантөмөрАнхбаяр

3.         ЭрдэнэбатАръяа

4.         ГанболдБаасандорж

5.         Банзрагч Батдорж

6.         Ринчиндэндэв Баттөр

7.         Жанчив Батцэцэг

8.         Бадарч Баярсайхан

9.         Авирмэд Ганжаргал

10.       Батбаяр Ганхүсэл

11.       Сайнбаяр Дөлгөөнхэрлэн

12.       Очирмандах Лхагвасүрэн

13.       Мөнхбаяр Мөнхжаргал

14.       Баатар Отгон

15.       Чулуундаваа Мөнхтөр

16.       Чинбат Мөнхтуяа

17.       Рэнчиндорж Намжилмаа

18.       Пүрэвсүрэн Нанжидсүрэн

19.       Цэгмид Нямдорж

20.       Жанцандорж Нямсүрэн

21.       Дамдинсүрэн Нямханд

22.       Найдан Отгонсүрэн

23.       Малж Отгонтуяа

24.       Болд Оюунчимэг

25.       Юмжав Өнөрцэцэг

26.       Идэрцогт Содномбат

27.       Өлзийбуян Содов

28.       ЧимэдТуяацэцэг

29.       Энэбиш Ундрах

30.       Баасанжав Хулан

31.       Түмэнжаргал Хүрэлцэцэг

32.       Доржпүрэв Чанцалдулам

33.       Чулуунбаатар Шүрэнцэцэг

34.       Галсандорж Энхбаатар

35.       Гүнчин Энхзул

36.       Төгсбаатар Энхчимэг

37.       Гансүх Номин-Эрдэнэ

 

2010 оны 4 жилийн Програм хангамж ангийн төгсөгчид

 

1.         Ганбат Амарсанаа

2.         Батжанцан Ариунтуяа

3.         Энхтуяа Батцэцэг

4.         Болдбаатар Баяндалай

5.         Минжбадгар Баярдэлгэр

6.         Болдбаатар Ганбаяр

7.         Бадрах Дөлгөөнжаргал

8.         Батжаргал Жадамбаа

9.         Бадамсүрэн Лхагвасүрэн

10.       Батчулуун Мандахбаяр

11.       Мягмарсүрэн Нандин-Эрдэнэ

12.       Болдбаатар Пүрэвсүх

13.       Цэрэнсодном Түвшинбат

14.       Гүрсэд Уянга

15.       Батбаатар Хандсүрэн

16.       Ганцэцэг Цолмон

17.       Шарав Энхтамир

 

2010 оны 4 жилийн Мэдээллийн систем ангийн төгсөгчид

 

1.         Дагвасүрэн Анхбаяр

2.         Нарболд Анхболд

3.         Готовдорж Анхтөр

4.         Шагдарсүрэн Батболд

5.         Батцэнгэл Батцолмон

6.         Цэдэндамба Баярмаа

7.         Уртнасан Даваасүрэн

8.         Пүрэв-Очир Зоригтбаатар

9.         Баярсайхан Мөнхшүр

10.       Батгэрэл Нарангуа

11.       Төмөрбат Нямцэрэн

12.       Жанчивдорж Отгонбат

13.       Доржсүрэн Түвшинбаатар

14.       Оюунсүх Түмэнтөр

15.       Дорждэрэм Халиунаа

 

 2010 оны Магиструуд /өдөр/

 

1          Чулуун Гантулга

2          Дэлгэрсүрэн Дэлгүүнгэрэл

3          Яндаг Оюунсүрэн

4          Дорж Оюунтөгс

5          Батдэлгэр Өнөрзаяа

6          Дүвжир Өлзийцэцэг

7          Болдбаатар Алтантуул

8          Ганбаатар Баярцэцэг

9          Энхээ Золжаргал

 

2010 оны Магиструуд /эчнээ/

 

1          Чүлтэм Болдбаатар

2          Төмөрбаатар Одгэрэл

3          Дорж Цэлмэг

4          Гомбожав Мөнхцэцэг

5          Батжаргал Ариунтуяа

6          Даваажав Отгонтуул

7          Цэгмэд Туяа

8          Мягмарцэрэн Бямбадорж

9          Баяраа Ундармаа

10        Пүрэв Ургамал

11        Энхсайхан Эрдэнэсувд

 

2010 оны 2,5 жилийн Оройн ангийн төгсөгчид

 

1          Гансүх Байгалмаа

2          Пунцагдэлэг Гэрэлсүрэн

3          Түмэнбилэг Гуулинханд

4          Ганболд Жавхлан

5          Батбаатар Мөнгөнтуяа

6          Түнгээдэй Мөнхтуул

7          Ёндонсамбуу Норжмаа

8          Баатар Солонго

9          Чинбат Хонгорзул

10        Доржжүгдэр Хишигжаргал

11        Алтангэрэл Туяасайхан

12        Эрдэнэхүү Уянга

13        Амгаланбаатар Уранбайгаль

14        Чулуунгэрэл Чанцалдулам

15        Зоригтбаатар Эрдэнэжаргал

16        Бямбаа Ариунаа

17        Чулуунбат Алтан-Эрдэнэ

18        Чулуунбаатар Алтантулга

19        Мөнхшарав Амаржаргал

20        Тардай Ариунболд

21        Ганбаатар Алтангэрэл

22        Очир Бямбацэцэг

23        Халтар Ганбаатар

24        Ваня Гантуяа

25        Дэмбэрэл Долгорсүрэн

26        Лодойдамба Золзаяа

27        Ганбаатар Мөнгөн

28        Эрдэнэбаатар Мөнхсолонго

29        Пүрвээ Оюунбилэг

30        Ядамсүрэн Оюунцэцэг

31        Бухаа Оюунбаяр

32        Юра Уранбилэг

33        Лхагважав Ундармаа

34        Батболд Уранцэцэг

35        Сүрэнжав Хишигсүрэн

36        Цэндсүрэн Цэцэгбаяр

37        Цогтбаатар Шинэжил

38        Даваацэрэн Энхсаруул

39        Чулуунхүү Эрдэнэсувд

40        Дорж Мөнгөнхүү

 

2010 оны 2,5 жилийн Эчнээ ангийн төгсөгчид

 

1          Жанцан Алтанзул

2          Алтангэрэл Алтанцэцэг

3          Туруунжав Буяннансал

4          Баатарчулуун Баярцэцэг

5          Тогтохбаяр Билгүүнсоёл

6          Бат-Өлзий Бямбасайхан

7          Бат-Орших Гантуяа

8          Ганболд Гантуяа

9          Дашдаваа Дүүрэнжаргал

10        Дүүгэн Даваасүрэн

11        Баатар Дөлгөөн

12        Булганчимэг Зул

13        Чулуун Мөнхдулам

14        Осоржамаа Мөнхбаяр

15        Батсүх Нарантуяа

16        Төртогтох Нармандах

17        Лхагважав Нэргүй

18        Тогоо Удвал

19        Энэбиш Пагмадулам

20        Жамсран Энхзул

21        Дуламжав Энхдөлгөөн

22        Юра Энхтуул

23        Дансран Батцэцэг

24        Цолмон Бямбасүрэн

25        Дондогдорж Баттуяа

26        Хөхдөө Ганцэцэг

27        Доржсүрэн Заяат

28        Бадамсүран Лхагвасүрэн

29        Туяат Мөнхцэцэг

30        Гүнд Оюунчимэг

31        Галбадрах Оюунгэрэл

32        Жадамба Үүрийнтуяа

33        Шуурай Үнэнбат

34        Өлзийдэлгэр Саран

35        Мягмардорж Сайнзаяа

36        Батбаяр Солонго

37        Батбаяр Сувд-Эрдэнэ

38        Дашбазар Сувдаа

39        Гомбосүрэн Соёл-Эрдэнэ

40        Пүрэв-Очир Түмэндэмбэрэл

41        Дашдаваа Хонгорзул

42        Наранбат Цэлмэгсайхан

43        Чулуунбаатар Цүмөддаваа

44        Пэлжээ Цогбаяр

45        Пүрэв-Очир Энхзаяа

46        Содномцэрэн Эрдэнэтуяа

47        Гомбосүрэн Ариунтунгалаг

48        Намжилдорж Батцэцэг

49        Банзрагч Гандулам

50        Ганбаатар Долгорсүрэн

51        Түмэнням Долгор

52        Жигжидсүрэн Майцэцэг

53        Ганбат Мөнхгэрэл

54        Мягмарсүрэн Наранцэцэг

55        Пүрэвсүрэн Насанжаргал

56        Эрдэнэбат Оюун-Эрдэнэ

57        Банзрагч Пүрэвжав

58        Амаржаргал Цогтбаатар

59        Баатаржав Амарбаясгалан

60        Батсүх Батдолгион

61        Даваадорж Даваабаяр

62        Насанбат Очмандах

63        Цэрэнханд Пүрэвдорж

64        Мөнхтогтох Үүрцайх

65        Лхагва Хорлоо

66        Мягмаржав Энхцэцэг

67        Жаргалсайхан Эрдэнэчимэг

68        Гонгор Насанжаргал

69        Цэрэннамсрай Ганчөдөр

70        Доржсүрэн Түмэндэмбэрэл

71        Лхагважамц Бат-Оюун

 

 

2010 оны 4 жилийн НББ ангийн төгсөгчид /Дархан-Уул аймаг дахь салбар/

 

1          Бямбацогт Батцэцэг

2          Мөнхбаяр Батчимэг

3          Даваадорж Гандулам

4          Энхбаяр Болорцэцэг

5          Пүрэвжав Насанжаргал

6          Дашдаваа Одгэрэл

7          Баяр Октябрь

8          Самдан Отгонбаяр

9          Дагвадорж Отгончимэг

10        Билэгт Оюунжаргал

11        Тавхи Сарантуяа

12        Сэнгэдамдин Түмэнжаргал

13        Баярбат Эрдэнбилэг

14        Эрдэнэбулган Эрдэнэчулуун

15        Пүрэвдорж Цогцэцэг

16        Ганбат Гансүх

17        Дашдондов Дуламсүрэн

18        Чинбат Мөнх-Эрдэнэ

19        Батбаяр Даариймаа

 

2010 оны 2,5 жилийн Эчнээ ангийн төгсөгчид /Дархан-Уул аймаг дахь салбар/

 

1          Наран Бурмаа

2          Даржаа Болортоль

3          Энхтуяа Зулаа

4          Хишигдорж Одгэрэл

5          Баярсайхан Болорчимэг

6          Ганболд Буянхишиг

7          Шаравдорж Сурмаажав

8          Алгаа Тамир

9          Баярмагнай Энхжаргал

10        Гончиг Эрдэнэхуяг

11        Зоригт Баярцэцэг

12        Цэдэнбал Наранчимэг

13        Пүрэвсүрэн Ууганбилэг

14        Баяржаргал Болор

15        Очирбат Баяраа

 

2010 оны 2,5 жилийн Оройн ангийн төгсөгчид /Дархан-Уул аймаг дахь салбар/

 

1          Сүлд-Эрдэнэ Алтантуяа

2          Дашзэвэг Ариунтуяа

3          Эрдэнэбат Анхбаяр

4          Хайвий-Ёндон Батбаяр

5          Намсрай Батболд

6          Батцагаан Баярсайхан

7          Хатанбаатар Баярцэцэг

8          Батжаргал Болормаа

9          Лхагвасүрэн Болормаа

10        Пүрэв Ганзориг

11        Акей Гансүх

12        Доржсүрэн Гүжлхам

13        Мягмар Гэрэлбаатар

14        Полоож Доржсүрэн

15        Ишдорж Золцэцэг

16        Ууганбаяр Ихзаяа

17        Хасбаатар Наранчимэг

18        Пүрэвдорж Одончимэг

19        Сосорбарам Отгончимэг

20        Дашзэвэг Оюунбилэг

21        Мягмар Өлзийсүрэн

22        Лхамсүрэн Өлзийбүрэн

23        Магсар Сэвжидмаа

24        Амаахүү Сувд

25        Батаа Сувдаа

26        Ганбат Сугарням

27        Батаа Соджавхлан

28        Баянмөнх Туяасайхан

29        Баяраа Уранчимэг

30        Ширмэн Уранчимэг

31        Чулуунгомбо Халиун

32        Хишигт Хишигдэлгэр

33        Гансүх Цэнгэлмаа

34        Сэрээнэндорж Чинбат

35        Сайнбаяр Шинэтуяа

36        Ганбаатар Шинэцэцэг

37        Рагчаа Энхтуяа

Өмнөх Хуудас: Дараах