Эрхэм зорилго:  "Үндэсний стандарт болон олон улсын чиг хандлагад нийцүүлэн, мэргэжилтэнд тавигдах өнөөгийн болон ирээдүйн хэрэгцээ шаардлагыг хангахуйц боловсролын үйлчилгээ үзүүлэхэд оршино."    Алсын хараа:  Олон Улсын жишигт хүрсэн Их сургууль болох.   Уриа: Мэдлэгээр баялгийг бүтээнэ.    Үнэт зүйлс: Чанартай сургалт Чадварлаг мэргэжилтэн Ёс зүй,хариуцлага Оюунлаг,хүнлэг,нэгдмэл байдал.

2011- оны төгсөгчид

2011 оны 4 жилийн НББ ангийн төгсөгчид

 

1          Буянхишиг Ариунаа

2          Амаржаргал Амгаланжаргал

3          Жаргалсайхан Баяртуяа

4          Тэрбиш Билгүүн

5          Бат-Отгон Билэгт

6          Очирбаатар Болормаа

7          Дэмчигжав Бүтэмж

8          Тэрбиш Зулай

9          Ганбаатар Одончимэг

10        Чулуунбаатар Мөнхзул

11        Лхагвасүрэн Өнөрсайхан

12        Балгансүрэн Сайханжаргал

13        Дашбалдан Содбилэг

14        Болд Сэргэлэн

15        Энхтөр Ундрах

16        Цэвээнлувсан Урангоо

17        Сосорбурам Чойдорж

18        Жаргалсайхан Шинэбаяр

19        Дэлгэрсайхан Энхмандал

20        Балдангомбо Энхжаргал

21        Ундрах Алтансувд

22        Баттулга Ариунбат

23        Баатар Батгэрэл

24        Чулуунбат Давааням

25        Төмөрбаатар Золбоо

26        Алтанхүү Нансалмаа

27        Энхболд Намуунзул

28        Түмэнбаяр Номин

29        Сэлэмбаатар Номин-Эрдэнэ

30        Ягаан Отгонцэцэг

31        Батсайхан Оюун-Эрдэнэ

32        Мангалжав Очирсүх

33        Төмөрдаваа Отгонжаргал

34        Басан Өлзийжаргал

35        Намжилжав Уранзаяа

36        Заанхүү Шинэ-Од

37        Сайнхуяг Энхтайван

38        Батсайхан Энхжаргал

39        Энхтуяа Дарханцэцэг

40        Жаргалсайхан Солонго

41        Энхбат Номин

42        Батхуяг Хишигтөр

 

2011 оны 4 жилийн Татварын эдийн засаг, НББ ангийн төгсөгчид

 

1          Дашпүрэв Амарбаясгалан

2          Ганболд Амарзаяа

3          Пүрэвдорж Батхишиг

4          Баттулга Баярцэнгэл

5          Болдбаатар Булган

6          Даваадорж Бурмаа

7          Тэрбиш Бямбажамц

8          Доржравдан Гантулга

9          Мөнгөнцэцэг Должин

10        Ганболд Заяа

11        Дэлгэр Золзаяа

12        Хүрэлхүү Мянганжадамба

13        Энхтайван Оюунтуяа

14        Батхишиг Оюун-Эрдэнэ

15        Баярсайхан Өнөрцэцэг

16        Нармандах Санчир

17        Цогтбаатар Төрмандах

18        Батжаргал Ууганбаяр

19        Дагвадорж Халиун

20        Энхсайхан Хонгорзул

21        Нармандах Энхчимэг

22        Гэндэн Энхжаргал

23        Дагва-Очир Амарбат

24        Хадхүү Анхзаяа

25        Баярчулуун Аззаяа

26        Сугар Ариунболд

27        Мөнхцэцэг Баярмаа

28        Энхжаргал Баярмаа

29        Энхтайван Болортуяа

30        Содгэрэл Дэлгэрмаа

31        Ягаанхүү Жавхлан

32        Бямбаа Золжаргал

33        Хашрай Мөнх-Очир

34        Үнэнбүрэн Одонбилэг

35        Ганхуяг Отгонцэцэг

36        Чулуунбат Саруултуяа

37        Сүхбат Тунгалаг

38        Сашка Тэмүүжин

39        Баасан  Ундармаа

40        Ганбаатар Хандсүрэн

41        Төмөрбаатар Цэцэгмаа

42        Бумсүрэн Энхболд

43        Оюунхүү Энхбаяр

44        Буянжаргал Эрхэмбаатар

45        Буяндэлгэр Баярчимэг

46        Батням Угтахбаяр

 

2011 оны 4 жилийн Банкны эдийн засаг, НББ ангийн төгсөгчид

 

1          Алтангэрэл Амарсанаа

2          Итгэлт Баяржаргал

3          Батжаргал Баттуяа

4          Лхагваа Болортунгалаг

5          Эрдэнэбаатар Гантулга

6          Баатарсүх  Ганцэцэг

7          Цогтбаатар Гэрлээ

8          Чулуунбат Даваадулам

9          Ганхуяг Идэржаргалан

10        Төлөвших Мөнхзул

11        Жамъянсүрэн Мөнхсолонго

12        Атарбямба Намуунгоо

13        Уртнасан Наранбаяр

14        Батбаяр Оюунэрдэнэ

15        Бямбаа Сайнзаяа

16        Дэлэг  Тэгшдэлгэр

17        Энхтайван Цэнд-Аюуш

18        Шуумаржав Шүрэнэрдэнэ

19        Ганзориг Ууганцэцэг

20        Нямдорж Уранбилэг

21        Магванжав Шинэцэцэг

22        Мөнхтөгс Энхжин

23        Даваадорж Энхчимэг

24        Ганболд Энхсайхан

25        Идэрбаян Ариунзаяа

26        Жамсрандорж Аззаяа

27        Хосбаатар Баясгалан

28        Адъяасүрэн Баяржаргал

29        Дорж Батболд

30        Энхгэрэл Билгүүн

31        Төмөртогоо Булган

32        Гансүх Дуламжав

33        Очирбат Мандуул

34        Эрдэнэбат Мөнхзул

35        Мөнхбат Мөнх-Эрдэнэ

36        Мөнхбилэг Мөнхжин

37        Дагвасүрэн Насанжаргал

38        Баасаанжав Наранжаргал

39        Баярбат Нямсүрэн

40        Ганзориг Нямгэрэл

41        Алтанбаяр Сумъяа

42        Жавхлан Солонго

43        Өлзийбаяр Уртнасан

44        Баяраа Уянга

45        Саранчимэг Цэнд-Аюуш

46        Нацагдорж Цэдэв

47        Баасанбат Чинзориг

48        Дорж-Очир Энхномин

49        Ганболд Ганцэцэг

 

2011 оны 5 жилийн НББ, англи хэлээр гүнзгий ангийн төгсөгчид

 

1          Хамсан Алтантуул

2          Жавхландорж Болортуяа

3          Бэхбат Булгантамир

4          Дашдондог Идэрцэцэг

5          Баярсайхан Нарангэрэл

6          Даваадорж Сүнжидмаа

7          Ооёо Ундрах

8          Бат-Эрдэнэ Халиунаа

9          Оюунбилэг Пүрэвзул

10        Жамсран Энхтуул

11        Эрдэнэцогт Аззаяа

12        Нямцэрэн Алтанчимэг

13        Баатар Баттөмөр

14        Энхжаргал Гэрэлчимэг

15        Ариунаа Зулаа

16        Хадбаатар Ичинхорол

17        Ганболд Мандхай

18        Чулуунбаатар Мөнхбаяр

19        Сэргэлэн Намуун

20        Ганбаатар Номин

21        Цэмбэл Номин

22        Лхачинжав Номин-Эрдэнэ

23        Даваадорж Оюунсүрэн

24        Жаргалсайхан Содбаатар

25        Болд Сэлэнгэ

26        Батсайхан Цэрэнлхам

27        Оюунтөгс Шинэцэцэг

 

2011 оны 4 жилийн НББ, мэдээллийн системээр гүнзгий ангийн төгсөгчид

 

1.         Гүнсэн Амарзаяа

2.         Мэндээ Амархүү

3.         Энхтүвшин Анхзаяа

4.         Самбуу Бадамгарав

5.         Оросоо Батбилэг

6.         Цогбаатар Батчулуун

7.         Бавуу Баасанжав

8.         Пүрэвдорж Ганцэцэг

9.         Энхболд Даваацэрэн

10.       Жамбалсүрэн Должинсүрэн

11.       Энхсайхан Жадамба

12.       Энхболд Золзаяа

13.       Далайчулуун Лхагважаргал

14.       Болд Мандухай

15.       Хишигтөр Наранчимэг

16.       Нэргүй Нямсүрэн

17.       Отгонбаяр Оюунтуяа

18.       Цэнгэлжав Оюун-Эрдэнэ

19.       Ишинхүү Түмэндэлгэр

20.       Баатарчулуун Тунгалаг

21.       Цэндрагчаа Ундраа

22.       Баярсайхан Уянга

23.       Дагвадорж Хишигбаяр

24.       Зундуй Эрхэмбаяр

25.       Мөнхтогтох Азжаргал

26.       Батбаяр Амархүү

27.       Батболд Анударь

28.       Баясгалан Байгал

29.       Чандаасүрэн Батцэцэг

30.       Мөнхбаатар Бүтэмсай

31.       Баяртогтох Баянмөнх

32.       Пүрэв Бат-Очир

33.       Базар Бат-Эрдэнэ

34.       Лхагва Бум-Эрдэнэ

35.       Нэргүй Даваажав

36.       Цогоо Дуламсүрэн

37.       Гантөмөр Лхамжав

38.       Батцэнгэл Мөнхтөр

39.       Цэвэлцэгмид Мөнхчимэг

40.       Лхагвацэдэн Нямхүү

41.       Бямбасүрэн Оюун-Эрдэнэ

42.       Мягмарсүрэн Одгэрэл

43.       Ганболд Саруул-Эрдэнэ

44.       Жаргалсайхан Уянга

45.       Баярхүү Цэрэннадмид

46.       Батцэнгэл Элбэгзаяа

47.       Тэрбиш Энхдалай

48.       Мөнхбат Энхмаа

49.       Пүрэвсанги Янжинлхам

 

2011 оны 4 жилийн Програм хангамж ангийн төгсөгчид

 

1. Нямжав Алтанбагана

2. Батчулуун Ариунтуяа

3. Ариунаа Алтанчимэг

4. Жабай Бахытхан

5. Дамдинсүрэн Бүрэндэлгэр

6. Энхбаатар Бямбацэрэн

7. Батбаяр Гомбо-Очир

8. Онолбаатар Загдсүрэн

9. Ганбаатар Мөнхзаяа

10. Өлзийхутаг Нарангарвуу

11. Очирбат Насанжаргал

12. Хасбат Очгэрэл

13. Даваг Тэмүүжин

14. Чадраа Цэдэндорж

15. Батмөнх Эрдэнэбаяр

16. Ганхуяг Энхмэнд

 

2011 оны 4 жилийн Мэдээлийн систем ангийн төгсөгчид

 

1.  Ганзориг Алимаа

2.  Батсүх Бат-Оргил

3.  Баярсайхан Баяртөр

4.  Чимэдциеэ Бямбасүрэн

5.  Нямаа Золжаргал

6.  Жаргалсайхан Мөнгөнзул

7.  Хүрэлбаатар Одноо

8.  Дэмбэрэл Отгонбаяр

9.  Сүхбаатар Оюунтуяа

10.  Өлзийсайхан Сэнгээ

11.  Цэдэндорж Тогтохжаргал

12.  Дондог Цогтбаатар

13.  Галбадрах Эрдэнэбаяр

14.  Энхтайван Оюунболд

 

2011 оны Магиструуд /өдөр/

 

1          Халтар Амартүвшин

2          Човжоо Амарцэнгэл

3          Баатар  Бадрал

4          Очирбат Дэлгэрдалай

5          Эрдэнэтост Мөнхзаяа

6          Авирмэд  Отгонтунгалаг

7          Эрдэнэбат Сарантуяа

8          Галсанбалжир Энхчимэг

9          Ням-Эрдэнэ Энхтөгс

10        Цагаач Байгал

11        Тарва Оюундэлгэр

 

2011 оны Магиструуд /эчнээ/

 

1          Ванчиг  Төгсжаргал

2          Нямсүрэн Батцэцэг

3          Дамба Болормаа

4          Батмөнх Мөнхцэцэг

 

2011 оны 2,5 жилийн Оройн ангийн төгсөгчид

 

1          Ганхүрэл Аззаяа

2          Цэрэндаш Амгалан

3          Чинбат Болор-Эрдэнэ

4          Төрбат Батчимэг

5          Декабрь Батцэцэг

6          Нямдорж Бат-Эрдэнэ

7          Балдангомбо Баярмаа

8          Жанчивсамбуу Гүнжлхам

9          Батдорж Гэрэл

10        Эрдэнээ Гэрэлцэцэг

11        Жадамба Дариймаа

12        Сэнгэдорж Дулам

13        Төртогтох Жавзандулам

14        Жамсран Мөнхмандах

15        Шуурай Мөнхцэцэг

16        Чулуунбаатар Нэргүй

17        Лхагвадорж Нямжаргал

18        Сэргэлэн Одонтуяа

19        Чогдон Оюунжаргал

20        Лхагвадорж Оюунтуяа

21        Гомбосүрэн Рагчаасүрэн

22        Батсайхан Сайнбилэг

23        Пүрэв Төмөр

24        Энхболд Хандаасүрэн

25        Сүрэнжав Цацралтуяа

26        Даваа Чинзориг

27        Сүхбаатар Шинэ-Эрдэнэ

28        Ёндон Эрдэнэбилэг

29        Жаргал Юмжир-Удвал

30        Тогтох Ариунаа

31        Ёндонсүрэн Бадамсүрэн

32        Баяр-Эрдэнэ Батсүх

33        Боргил Болорчимэг

34        Дамчаа Булгантамир

35        Баатарсүх Ганчимэг

36        Бадрах Дөлгөөнжаргал

37        Батбаатар Ичинхорлоо

38        Шүхэр Мөнхцэцэг

39        Баяраа Сэлэнгэ

40        Дагвадорж Шүрэнгэрэл

41        Эрдэнэбат Энхжаргал

42        Дэнсмаа Цогзолмаа

43        Алтантуяа Мөнхчимэг

44        Самбуу Ариунтуул

45        Батдэлгэр Батзориг

46        Пүрэвдагва Одмаа

47        Лувсандаваа Нямсүрэн

 

 2011 оны 2,5 жилийн Эчнээ ангийн төгсөгчид

 

1          Самдан Алтанхундага

2          Самдан Алтангэрэл

3          Болд Алтангэрэл

4          Болдбаатар Амгаланбат

5          Энхтуяа Батцэцэг

6          Минжбадгар Баярдэлгэр

7          Жамбалтарва Баднаасэд

8          Нацагдорж Далайсайхан

9          Энхбаяр  Золзаяа

10        Лувсанравдан Майсүрэн

11        Балдан-Осор Нарантунгалаг

12        Мягмарсүрэн Нандин-Эрдэнэ

13        Батсайхан  Оюунтуяа

14        Ганбаатар Одонцэцэг

15        Цагаанхүү Саранчимэг

16        Цэрэндорж Туяацэцэг

17        Галбадрах  Уранчимэг

18        Тогоо Цэрэндулам

19        Болд Цолмон

20        Алтангэрэл Энхцэцэг

21        Сэрчин Алтанзагас

22        Чимэдрэгзэн Баатархүү

23        Пүрэв Баасанцогт

24        Цэдэндорж Баттогтох

25        Сангидулам Баясгалан

26        Гарамбазар Гэрэлсайхан

27        Өвгий Дэлгэрмаа

28        Цэрэнбат Дэлхийцэцэг

29        Отгон  Одгэрэл

30        Мөнх-Уул Отгонжаргал

31        Хүрэлсайхан Оюун-Эрдэнэ

32        Хоролсүрэн Отгонтуяа

33        Хишигбаяр Солонго

34        Чимэдцэеэ Пүрэвжав

35        Лхасран  Цанлиг

36        Жигжжав Цэвэлмаа

37        Цэрэнцогзол Чанцал

38        Мөнхбат Эрдэнэсолонго

39        Лхагвсүрэн Энхзул

40        Буянтогтох Мөнхтогтох

41        Түмэнбаяр Оргилтөгс

42        Мөнхжаргал Болортунгалаг

43        Ням Батцэнгэл

44        Элгель Батчимэг

45        Дорж Оюун

46        Жаргал Анхбаяр

47        Батмөнх Алимаа

48        Бямбажав Ундармаа

49        Далантай Ариунтуяа

50        Эрдэнэбилэг Төвшинжаргал

51        Цогоо Ариунаа

52        Эрдэнэбаатар Ариунтуяа

53        Биндэръяа Алтантуяа

54        Дүгэр Бадрал

55        Отгонбаяр Батзаяа

56        Төмөрбаатар Батцэцэг

57        Төмөрбаатар Баярмаа

58        Даш Болормаа

59        Гомбожав Болормаа

60        Лхагвасүрэн Бат-Энх

61        Ганхуяг Бямбаахүү

62        Батхуяг Ганчимэг

63        Ганболд Ганцэцэг

64        Далхсүрэн Даваасүрэн

65        Алтан-Очир Золжаргал

66        Цогтсайхан Мөнхчимэг

67        Зүүнбилэг Мөнхшүр

68        Цэрэнбалтав Номин-Эрдэнэ

69        Чимэгдгүнсэн Номиндарь

70        Таванжин Одончимэг

71        Батцэнгэл Одончимэг

72        Сангишарав Одсүрэн

73        Очиржав Оюунсүрэн

74        Лхагвасүрэн Оюундарь

75        Самбуу Өлзийжаргал

76        Жамбалдорж Өлзийжаргал

77        Лозвоо Пүрэвцогт

78        Өлзийбат Содномбалжир

79        Дашзэвэг Сугармаа

80        Дүүрэнбаатар Уранцэцэг

81        Дашням Уянгатөгөлдөр

82        Мягмаржав Хишигдэлгэр

83        Батноов Хэрлэнчимэг

84        Мягмарсүрэн Алтанзул

85        Сэржлхүмбэ Амарбаясгалан

86        Ломбо Амарсанаа

87        Жамбалсүрэн Батчимэг

88        Рагчаа Баярмаа

89        Цэдэндамба Баярмаа

90        Шагдарсүрэн Болормаа

91        Мэндбаяр  Ганхэрлэн

92        Ядамхүү Дариймаа

93        Доржравдан Дарьсүрэн

94        Нэргүй Лхагвасүрэн

95        Батцэцэг Лхагважав

96        Содном-Иш Мөнхжаргал

97        Энхтайван Мөнхцэцэг

98        Мягмаржав Наранцацрал

99        Мөнхөө Одонцэцэг

100      Баатар Онон

101      Содном Отгончимэг

102      Болоо Отгонцэцэг

103      Амангаа Солонго

104      Мандах Сувдаа

105      Доржсүрэн Сувданчимэг

106      Ганбат Сэржав

107      Цогтсайхан Ууганжаргал

108      Дашзэвэг Цэрэнлхам

109      Ням Чулуунбаатар

110      Баатар Эрдэнэчимэг

111      Баянбилэг Мандхайцэцэн

112      Ойдов Баттүвшин

113      Оргодол Хишигбаяр

114      Цогтбаатар Сайнзаяа

115      Базарсад Ганбат

116      Баясгалан Билэгжаргал

117      Баярхүү Амарсайхан

 

2011 оны 4 жилийн НББ ангийн төгсөгчид /Дархан-Уул аймаг дахь салбар/

 

1.         Цэгмид Ариунжаргал

2.         Сүхбаатар Ариунзаяа

3.         Баярсайхан Батбаяр

4.         Саранчимэг Батбилэг

5.         Оюундэлэг Батзориг

6.         Эрдэнэцогт Болор-Эрдэнэ

7.         Лхамаа Ганзориг

8.         Хүрэлбаатар Есү

9.         Бат-Өлзий Зуунасан

10.       Эрдэнэбилэг Мөнх-Эрдэнэ

11.       Отгонгэрэл Норовбанзад

12.       Төмөрхуяг Оюунзаяа

13.       Батдэлгэр Оюун-Эрдэнэ

14.       Гантулга Өлзийхүү

15.       Шоовдор Сарантуяа

16.       Хүрэлбаатар Сарнай

17.       Батжаргал Сумъяасүрэн

18.       Энхээ Тогтох

19.       Алтанцэцэг Тогтохсүрэн

20.       Жамц Төгсжаргал

21.       Баяраа Ууганцэцэг

22.       Өлзийбат Хандармаа

23.       Хишигчулуун Хонгорзул

24.       Баяраа Хэрлэнзаяа

25.       Өлзийсайхан Цолмон

26.       Даваажав Чулуунбаатар

27.       Чулуунхуяг Энх-Амар

28.       Мааньч Энхмөнх

29.       Сүхбаатар Энхсүрэн

30.       Баатар Эрдэнэчимэг

31.       Лувсаншарав Эрдэнэтуяа

 

 2011 оны 2 жилийн Эчнээ ангийн төгсөгчид /Дархан-Уул аймаг дахь салбар/

 

1.         Жамъянхорлоо Амаржаргал

2.         Пүрвээ Баярмаа

3.         Бохой Баярцэнгэл

4.         Чулуунбаатар Баярцэцэг

5.         Гончигсүрэн Болоржаргал

6.         Пүрэв Болормаа

7.         Цэвээнжав Гантуяа

8.         Базаррагчаа Мөнхцэцэг

9.         Батсүх Нарангэрэл

10.       Дашзэвэг Отгонбаяр

11.       Цанлин Отгонбаяр

12.       Нацагдорж Отгонбилэг

13.       Лхагва Оюунбилэг

14.       Баатархүү Солонго

15.       Очирбат Соёлмаа

16.       Жадамбаа Ундрахжав

17.       Батмөнх Уянга

18.       Сүрэнхорлоо Чулуунцэцэг

19.       Гэндэндарам Энхжаргал

20.       Зундуй Энхжаргал

21.       Пүрэвсүрэн Эрдэнэтуул

 

2011 оны 2 жилийн Орой ангийн төгсөгчид /Дархан-Уул аймаг дахь салбар/

 

1.         Ганболд, Ариунгэрэл

2.         Пүрэвсүрэн, Алдармаа

3.         Эрдэнэбаяр, Баярчимэг

4.         Батмөнх, Болормаа

5.         Болд, Гэрэлмаа

6.         Пушкин, Золгохбаяр

7.         Алтанхүү, Лхагва

8.         Бямбаабаатар, Лхамхорлоо

9.         Мягмарсүрэн, Мөнхзаяа

10.       Мөнхбаяр, Мөнхцэцэг

11.       Бат-Эрдэм, Номин

12.       Дансран, Оргил

13.       Чимэддорж, Отгонжаргал

14.       Эрдэнэжаргал, Оюутөгс

15.       Нямсамбуу, Өнөрөө

16.       Дэмбэрэл, Цасчихэр

17.       Лхагвасүрэн, Энхмаа

18.       Болдбаатар, Энхтунгалаг